Emilie Třísková

Narodila jsem se 14. srpna 1962 v Českém Brodě. Dětství a mládí jsem prožila v Kounicích na Nymbursku. Můj tatínek byl umělecký kovář a maminka pracovala v zemědělství. Vyrůstala jsem se dvěma sourozenci v harmonické rodině. Už na základní škole jsem se chtěla stát zdravotní sestrou. Přání se mi vyplnilo, Střední zdravotní školu jsem vystudovala v Kolíně, a po studiu nastoupila na interním oddělení v Českém Brodě. Po přestěhování do Poděbrad jsem vedla od roku 1986 pečovatelskou službu okresu Nymburk. Po sametové revoluci jsem byla zvolena do zastupitelstva města Poděbrady a později jsem tam působila i jako místostarostka. Od roku 2008 jsem byla místopředsedkyní Sociálního výboru Středočeského kraje a o čtyři roky později krajskou zastupitelkou. Působila jsem také na pozici radní Středočeského kraje pro oblast sociálních věcí.

Nyní jsem ředitelkou obecně prospěšné společnosti Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady. Jsem také členkou Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a členkou České asociaci Pečovatelských služeb. V roce 2014 jsem se stala senátorkou za obvod č. 42 – Kolín (Kolínsko, Nymbursko, Praha-východ).

Mám dvě dospělé děti a dvě vnoučata. Žiji v Poděbradech. Mezi mé koníčky patří cestování, vaření, hudba a organizace společenských akcí.

© 2021 Emilie Třísková. Vytvořila agentura UnoDesign