Vážení spoluobčané,

po 6 letech se blíží další volby do Senátu a vy během prvního říjnového víkendu rozhodnete o tom, kdo bude v horní komoře Parlamentu České republiky hájit vaše zájmy. V okresech Kolín, Nymburk a Praha – východ žije téměř půl milionu lidí. Půl milionu lidí, kteří zde žijí své životy a řeší své starosti. Malé, velké i obyčejné.

Ty obyčejné starosti znamenají věci, které dobře známe a které nás spojují. Všichni chceme být zdraví a mít se dobře.  Každý chce, aby byli zdraví a měli se dobře i ti, které má rád. Obyčejné starosti jsou prostě život sám – odpolední nákup, dobíhání na vlak, pohlazení po tváři nebo telefonát babičce. Jsou to vlastně moc krásné věci.

Proč vám to píšu? Z televize, billboardů a sociálních sítí na vás volají hesla, slogany a sliby těch, kteří usilují o získání senátorského mandátu. Ano, i já mezi ně patřím. Důvod je prostý.
Do Senátu jste mě již jednou s důvěrou vyslali a já chci v této práci pokračovat. Protože cítím jednu věc. Mezi slovy o růstu, stabilitě, úsporách, tradicích a hodnotách nikde nevidím pojmy, které jsou pro každého z nás nejdůležitější. Totiž pomoc, péče a podpora.

Tyto pojmy jsou mou lidskou i profesní prioritou.  Jako zkušená zdravotní sestra a současná ředitelka Centra sociálních služeb Poděbrady o.p.s. se s nimi setkávám neustále. Ne však jako s hesly, která mají upoutat vaši pozornost. Ale jako s něčím, bez čeho se skutečně neobejdeme.  Bez péče, pomoci a podpory se totiž čas od času neobejde nikdo z nás.

Většinu života patříme mezi zdravé, aktivní a silné lidi a je snadné překonávat překážky. Ať už náhle nebo přirozeně, toto období může jednou skončit. V určitou chvíli pak životem kráčíme mnohem obtížněji. Naši senioři, kteří zůstali sami, rodiny s dětmi v nouzi, pečující, kteří se starají o své nemocné rodiče a prarodiče. To jsou hrdinové obyčejných dní, o nichž se příliš nemluví a pro které péče, pomoc a podpora nejsou jen fráze. Pamatujme, prosím, na to, že podobnými hrdiny můžeme být jednou všichni.

Jako vaše senátorka jsem v uplynulém volebním období prosazovala zákony, které mají pomoci lidem, kteří to potřebují. Jsem pyšná, že mohu konstatovat, že se to v mnoha případech podařilo. Mezi největší úspěchy mého působení v Senátu řadím prosazení zvýšení příspěvku na péči z 13 200,- Kč na 19 200,- Kč. Tento příspěvek pomáhá všem lidem, kteří doma pečují o své blízké.

Pomáhat neznamená úkol, projekt, ani povolání. Jde o poslání, které nikdy nekončí. Proto chci v práci, kterou jsem v Senátu započala, pokračovat i v dalších letech. Pojďme společně dokázat, že pomoc, péče a podpora nejsou prázdné pojmy.

Podpořte mě prosím ve volbách do Senátu. Nejsem jen politik, pomáhám.

Děkuji, že vám záleží na druhých.
Děkuji za váš hlas.

S úctou

Emilie Třísková

I nadále budu:

Pomáhat rodinám, které pečují o své blízké

Pečovat o seniory a další, kteří to potřebují

Podporovat a navrhovat zákony a změny zákonů, které lidem usnadní život

© 2021 Emilie Třísková. Vytvořila agentura UnoDesign